Letní tábor

LETNÍ TÁBOR 2017

 

Kdy: 29. 7. - 12. 8. 2017

Kde: Sloup v Moravském krasu.

Cena: 3500 Kč (3300 Kč pro sourozence a aktivní členy M3)

Pro koho: Děti ve věku 7 – 15 let (školní věk)

V ceně: doprava tam a zpět, ubytování ve stanech, strava 5x denně, pitný režim, výlety do okolí, CD s fotkami, pedagogický a zdravotnický dozor, zdravotnický a programový materiál, pojištění

Odjezd (sobota 29. 7. ):

Sraz v 9:20 na Hlavním nádraží u supermarketu Billa. Vlak jede v 9:55.

 

S sebou k odjezdu doneste:

  • Bezinfekčnost

  • Potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře

  • Zdravotní prohlášení

  • Doplatek

 Souhrnné informace ke stažení zde

Návrat:

V sobotu 12. 8. v 16:03 na Hlavní nádraží.

 

Poštovní adresa:

Jméno dítěte

LT Modřanská trojka

pošta Sloup

679 13

 

Bližší informace:

 

=> Maximální počet dětských účastníků je 24

=> Případná zdravotní nebo jiná omezení je nutno konzultovat s hlavním vedoucím tábora ještě před podáním přihlášky

=> O děti se budou starat zkušení vedoucí (viz www.mtrojka.cz/vedouci)

=> Na táboře bude neustále přítomen zdravotník

=> Fotky z minulých táborů si můžete prohlédnout zde: http://mtrojka.rajce.idnes.cz/

 

=> Další informace Vám rádi poskytneme na níže uvedených kontaktech (nebojte se zavolat nebo napsat)

=> Vyžadujeme potvrzení od lékaře o schopnosti dítěte absolvovat tábor

=> Věci prosím balte S dětmi a to do KROSNY (tašky a kufry nejsou vhodné), děti si budou na táboře nosit věci samy

 

 

Hlavní vedoucí tábora:

František Žemlička

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

724212105

 

Písemný kontakt:

U Spořitelny 69/18

143 00, Praha 12

 

Všichni vedoucí jsou proškoleni Českým červeným křížem a nebo Prázdninovou školou Lipnice (ZDRSEm) jako zdravotníci zotavovacích akcí.

 

Zde si můžete stáhnout závaznou přihlášku, bezinfekčnost a doporučený seznam věcí, zdravotní prohlášení a posudek o zdravotní způsobilosti.

 

Zálohu ve výši 1 500 Kč je potřeba zaplatit hotově oproti příjmovému dokladu, nebo převodem na náš účet (634 753 0227/0100) do 30. 6. 2017. Jako variabilní symbol uveďte prosím rodné čislo dítěte a pro jistotu do zprávy pro příjemce napište jméno dítěte, za které částku posíláte.

Pokud pobyt bude hradit Váš zaměstnavatel z fondu FKSP, můžeme Vám vydat potvrzení, nebo na základě objednávky fakturu. Doplatek bude uhrazen při odjezdu v hotovosti.

 

Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky

 

Jak staré děti s námi na tábor mohou jet?

Tábor připravujeme pro děti ve věku 7 – 14 let, to znamená děti od 1. do ukončené 8. třídy. V případě, že byste s námi na tábor chtěli poslat mladší dítě, je nutné to konzultovat s vedoucím starající se o přihlášky (Fanda, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

Kdo se stará o děti na táboře?

O děti se starají zkušení vedoucí, kteří pravidelně s dětmi v průběhu roku pracují, každý rok se dále vzdělávají a mají kurz Zdravotníka zotavovacích akcí od Českého červeného kříže.

Více informací o jednotlivých vedoucích můžete najít zde: http://www.mtrojka.cz/vedouci.

 

Kam se pojede letos na tábor a jak to tam bude vypadat?

Pojedeme do Moravského krasu, nedaleko obce Sloup. Spát budeme po dvojicích v podsadových stanech v tábořišti asi 5km od vesnice. Vařit budeme v polní kuchyni.

 

To budete stále jen v tábořišti?

Ne, máme v plánu vyrazit na několik výletů, zejména do okolních jeskyní jako je Punkevní s propastí Macochou nebo na zříceninu Holštejn. Určitě se také podíváme do města, pravděpodobně do Blanska nebo do Brna.

 

Jak to bude s jídlem?

Jídlo bude zajištěno pětkrát denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Vařit si budeme sami a společně. Prvním společným jídlem bude večeře v den příjezdu. V průběhu dne bude zajištěn také dostatečný pitný režim.

V případě, že víte, že Vaše dítě je na nějakou potravinu alergické, je důležité, abyste to neopomněli napsat do formuláře Zdravotního prohlášení, které naleznete na této stránce. Pokud Vaše dítě nějakou potravinu nejí, bylo by vhodné, abyste to uvedli také.

 

Do čeho zabalit dítěti věci s sebou? A jaké vlastně věci?

Nejlepším řešením je zabalit věci do krosny. Výhody jsou nesporné. Člověk si vezme batoh na záda a jde, má obě ruce volné a může jít i náročnějším terénem. V případě tábora se určitě stane, že od autobusu nebo vlaku do tábořiště půjdeme po cestě turistické (ne asfaltové), a proto nesení tašky, případně vlečení kufru s věcmi za sebou pravděpodobně způsobí zavazadlu škody.

Na této stránce najdete také doporučený seznam věcí, které s sebou zabalit. Vychází ze zkušeností, které máme za dobu pořádání akcí pro děti, proto každá položka má svůj význam. Doporučujeme mu věnovat dostatečnou pozornost. Záměrně není uveden počet jednotlivých kusů věcí, protože potřeba oblečení je individuální.

Připomínáme ještě, abyste zabalili svým dětem bílé tričko nejlépe s krátkým rukávem (nemusí být úplně nové), v průběhu tábora si z něj vyrobíme kroj, takže se určitě nevrátí v původním stavu.

Hlavně v případě menších dětí bývá problém, že si někdy nepoznají vlastní věci, proto doporučujeme podepsat je dětskými monogramy, usnadní to nejen balení věcí, ale i uklízení ve stanech.

Kromě krosny je dobré mít v den odjezdu v malém batůžku (hodí se na výlety) na cestu svačinu a pití.

Doporučujeme, abyste balili do krosny věci spolu s Vaším potomkem, bude vědět, jaké věci s sebou má a ulehčí mu to minimálně začátek tábora. Často se nám stává, že dítě sedí bezradně ve stanu a hledá např. čisté ponožky, protože neví, kam mu je maminka zabalila.

Doporučujeme na tábor zabalit starší oblečení, kterému pár skvrn nebo roztržení nebude moc vadit.

 

Jak je to s kapesným?

To je jedna z nejčastějších otázek. na táboře bude dostatek jídla, a proto děti hlady určitě strádat nebudou. Do „civilizace“ (tedy na výlet) se dostaneme podle plánu několikrát za celý tábor, občas navštívíme nějaké zajímavé turistické místo, kde pravděpodobně bude možné si zakoupit nějaký suvenýr. Pokud půjdeme na výlet třeba do jeskyní, vstupné bude hrazeno z poplatku za tábor.

Myslíme si, že výška kapesného záleží na věku dítěte a že více jak 500 korun určitě nebude potřeba.

 

Jak je to na táboře s bojovkami?

Bojovky jsou podle slov dětí jedna z aktivit, na kterou se na táboře často nejvíc těší. Smyslem nočních her (tedy to nemusí být noční procházka tmavým lesem, kdy za každým stromem číhá strašidlo), které alespoň jednou za tábor chystáme, není děti vystrašit, ale ukázat jim jak působí na člověka příroda v noci. V minulosti byly připravovány často družinkové noční hry. Bereme v potaz samozřejmě věk dětí a jejich individuální potřeby.

 

Dát či nedat dítěti na tábor cennou věc? A co telefony?

Rozhodně nedoporučujeme brát na tábor cenné věci (foťáky, telefony, MP3 přehrávače, …), jde o to, že na táboře nebude možnost nabíjet baterie (budeme bez elektřiny a v lesích), tudíž za krátký čas budou přístroje nepoužitelné. Navíc v létě může být ve stanech i padesát stupňů a už nejeden telefon při těchto podmínkách zkolaboval.

Na táboře budeme mít několik fotoaparátů, které budou zaznamenávat naše okamžiky v přírodě, a proto není potřeba dávat dítěti vlastní fotoaparát.

Fotky budou po táboře připraveny na CD/DVD, abyste se na ně také mohli podívat.

 

A co když dítěti přeci jen telefon dám?

V takovém případě neručíme za jeho ztrátu a zničení. Počítejte prosím s tím, že pro děti bude připraven celodenní program a během dne bude telefon uschován u vedoucích a dětem vydán jen v době osobního volna (to znamená polední klid případně jiná doba, na které se s dětmi domluvíme na začátku tábora), o kterém Vás budeme v případě potřeby informovat.

Tento postup vychází z našich zkušeností, protože jinak se děti plnohodnotně nevěnují programu, narušuje ho to i ostatním dětem a to je škoda. Navíc je velmi pravděpodobné, že v místě našeho tábořiště nemusí být silný signál a Vaše děti tak povezou v batohu zbytečnou zátěž, o kterou se budou muset starat.

 

Jak tedy můžu s mým dítětem komunikovat?

Před táborem Vás budeme informovat o telefonních číslech vedoucích, která budou alespoň střídavě dostupná pro kontakt s táborníky. Protože ale na táboře máme každý program, nečekejte prosím, že Vám na SMS zprávy či volání odpovíme hned. Stanovíme čas, kdy bude možné na mobily vedoucích volat, a my budeme odpovídat v krátké době, ale bližší informace ještě připravujeme.

Pokud budeme mít možnost připojení k internetu, budeme se snažit publikovat na stránkách Modřanské trojky zprávy o našem Putování časem.

 

Můžeme dětem poslat pohled, dopis nebo balíček?

Samozřejmě, poslat pohledy a dopisy a i balíčky bude možné. Adresu Vám sdělíme na předtáborové schůzce, která se bude konat na konci června. Předpokládáme, že pro poštu se bude jezdit jednou za dva až tři dny, proto prosím neposílejte nic, co by se mohlo zkazit (buchty, perník, koláče nebo třeba porci segedínuJ).

 

Co všechno se dozvím na předtáborové schůzce? Jak o ní budu informován?

Na předtáborové schůzce Vám povíme podrobnější informace, kdy a kde se na tábor sejdeme, kdy se vrátíme. Také telefonní čísla, kontakty na vedoucí nebo třeba adresu, na kterou posílat dětem pohledy a mnoho dalšího.

Bude zde prostor i na Vaše otázky. Byli bychom rádi, kdybyste přišli.

O schůzce budeme informovat dostatečně dopředu pomocí e-mailu, který jste uvedli v přihlášce.

 

V případě, že byste měli nějaké další dotazy, rádi Vám na ně odpovíme:)

Tuesday the 20th. Modřanská trojka. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.